Navigace

Obsah

ZPV 2022

Závod požárnické všestrannosti se běžel v Šitboři

Okresní odborná rada mládeže (OORM) Domažlice pořádala v sobotu 15. 10. 2022 podzimní kolo hry Plamen - Závod požárnické všestrannosti. Závod se konal v Šitboři nedaleko Poběžovic.
Jednotlivá družstva z okresu Domažlice přijížděla postupně dle stanoveného času a následně po splnění závodu hned odjížděla.
Na start se postavilo 13 hlídek mladších žáků (10 družstev SDH), 17 hlídek starších žáků (13 družstev SDH).
Jakmile odběhly jednotlivé hlídky mladších a starších žáků, na start se ještě postavila kategorie dorostenců a dorostenek. Dorostenek bylo celkem pět. Dorostenců o trochu více, jejich kategorie byla rozdělena na střední a starší dorostence. Nově byla otevřena i kategorie mladšího dorostu. Mladších dorostenců bylo 5, středních dorostenců bylo 11 a starších dorostenců 11. Je vidět, že se nám daří v hojném počtu zapojovat i dorostence a dorostenky, což v dřívějších letech nebylo. Pro dorostence a dorostenky je to také 2. kolo chodské ligy dorostu.
Všechna družstva a jednotlivci vyrazili na trať, která byla označena žlutými fáborky a měřila kolem 2,5 km. Nejdříve je čekala střelba ze vzduchovky, následovaly další disciplíny, a to topografie, požární ochrana, vodorovné lano, uzle a zdravověda.
Hned od rána nás provázel déšť, tudíž se to podepsalo i na trati. Trať byla bahnitá, místy museli být závodníci velmi opatrní. Naštěstí se počasí umoudřilo, déšť ustal a jen občas mrholilo. Všechny hlídky a jednotlivci řádně doběhli do cíle.
Velké poděkování patří všem závodníků za výdrž, kterou předvedli na trati, jejich vedoucím za vedení mládeže, rozhodčím a celému štábu za organizaci soutěže.

Výsledky:
Kategorie mladších žáků:1. místo SDH Meclov A, 2. místo SDH Folmava B, 3. místo SDH Klenčí pod Čerchovem
Kategorie starších žáků: 1. místo SDH Folmava A, 2. místo SDH Klenčí pod Čerchovem B, 3. místo SDH Pocinovice
Dorostenky: 1. místo Klára Bendová (SDH Pocinovice), 2. místo Marie Černá (SDH Meclov) a 3. místo Eliška Vaňková (SDH Milavče)
Dorostenci – mladší: 1. místo Jakub Hoffmann (SDH Petrovice), 2. místo Pavel Vejvančický (SDH Poběžovice), 3. místo Jan Mach (SDH Petrovice)
Dorostenci-střední: 1. místo Adam Vaněk (SDH Milavče), 2. místo Jakub Halada (SDH Tlumačov), 3. místo Michal Podestát (SDH Petrovice)
Dorostenci-starší: 1. místo Ondřej Bušek (SDH Kdyně), 2. místo Jan Barborka (SDH Petrovice), 3. místo Lukáš Pudil (SDH Holýšov)

Vytvořeno: 24. 10. 2022
Poslední aktualizace: 9. 11. 2022 14:09
Autor: administrátor web